Szkolenia


Abecadło UAM

Tak, jak na początku edukacji każdy uczeń poznaje abecadło podczas nauki czytania i pisania, tak i rozpoczynając kolejny etap – studia – warto znać pewne podstawy, dzięki którym z łatwością przyjdzie zapoznać się z nowymi realiami. Wydawać by się mogło, że nie zmienia się praktycznie nic… Ale czy na pewno? Kim jednak jest dziekan? Jak pisać maile do prowadzących? W celu udzielenia odpowiedzi na te i inne pytania oraz by uniknąć szoku, skorzystaj ze szkolenia i dowiedz się, jak przeżyć na UAM. 😉

Pasjonat architektury, który nie pogardzi najnowszym filmem Roberta Makłowicza ani żadną piosenką ABBY. Człowiek o pozytywnym podejściu do życia, dzielący się uśmiechem, wrodzony mówca. W nieodgadniony sposób godzi pracę w samorządzie (jako przewodniczący Rady na Wydziale Prawa i Administracji UAM oraz kierownik Biura Informacji Studenckiej) ze studiami prawniczymi na UAM i kuratorskimi na UAP.

Karol Wundziński

Studenci mobilnie

Myślałeś/łaś kiedyś o studiach za granicą? Wciąż jest to możliwe! Właśnie podczas naszego szkolenia usłyszysz, jak skorzystać z dostępnych rozwiązań i zrobić to z głową. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę, a czego unikać podczas planowania swojego wyjazdu. I przede wszystkim – czy warto kształcić się poza macierzystą uczelnią. Dla nas to jasne!

Maciej Rewucki

Dla jednych niczym ojciec, brat, dla innych jak legenda. Na pracy samorządowej zjadł pewnie nie tylko własne zęby. W roku 2018/2019 przewodniczył samorządowi studenckiemu UAM, w czym sprawdził się wręcz doskonale. Jego niezliczone podróże i poznawanie różnych kultur spowodowały, że, jako absolwent filologii hiszpańskiej, pełni obecnie funkcję pełnomocnika Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej ds. umiędzynarodowienia.

Jak dobrze zarządzać sobą w czasie?

W dobie pandemii niejedni zadawali sobie to pytanie, ale nawet po powrocie „do normalności” odpowiedź nie bywa łatwa. Wokół liczne rozpraszacze, ale i równie wiele rozwiązań. Dołącz do szkolenia i dowiedz się, jak zrobić, by się (mądrze) narobić.

Sport to zdrowie, a tego nigdy za wiele. Na żywo – siatkarz, w sieci – koszykarz. Swoje zamiłowanie do technologii realizuje w ramach studiów informatycznych na Politechnice Łódzkiej, gdzie przewodniczył studenckiemu samorządowi. W życiu, jak i w  sporcie, trzeba jednak sięgać po więcej – teraz możecie go zatem poznać jako Przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Wspaniały lider to w końcu jego drugie imię!

Dominik Leżański

Elementarz wystąpień

Choć apele i przedstawienia będą dla Ciebie już raczej rzadkością, nigdy nie wiesz, czy nie przyjdzie Ci jeszcze występować publicznie. Czasem i pytanie do prowadzącego bądź prezentacja na zajęciach może wydać się czymś stresującym. Wierzymy jednak, że z dobrymi podstawami diabeł okaże się nie taki straszny, a Ty już zawsze będziesz się dobrze i merytorycznie prezentował(a) od początku do końca w każdej sytuacji.

Piotr Szefer

Z wykształcenia prawnik, z zawodu radca prawny, z pasji – spiker reprezentacji Polski w piłce nożnej. Z mikrofonem nie rozstaje się od wczesnego dzieciństwa. Podąża z nim przez kolejne sale wykładowe, stadiony, studia telewizyjne i radiowe, gdzie daje się poznać jako wspaniały trener retoryki oraz autoprezentacji. Zaliczany do grona wybitnych laureatów i organizatorów konkursów krasomówczych. Jego poczucie humoru oraz optymizm sprawiają, że każde szkolenie okazuje się być dobrą zabawą. Przekonaj się więc i Ty!

S.O.S. USOS

Pamiętasz e-dziennik i to, jak rodzice mogli kontrolować Twoje szkolne poczynania? Przygotuj się na system USOSweb. Jest to portal, na którym nie tylko sprawdzisz swoje oceny, ale i złożysz wniosek o stypendium oraz – coś, co wszyscy studenci lubią najbardziej – zapiszesz na wybrane (lub narzucone z góry) zajęcia. Nie przeklikuj! Nie szukaj! Wybieraj szybko i mądrze – tak, jak wybierając właśnie to szkolenie.

Jako wydziałowa influencerka uwielbia kolekcjonować plecaki. Działała w mediach juwenaliowych, nie zapominając także o aktywności w ramach Rady Samorządu Studentów Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, a także studiując gospodarkę przestrzenną na „tym wydziale z długą nazwą”. 

Katarzyna Niemier
Monika Chrustek

Ta ukryta pod warstwą czarnej bluzy koneserka hip-hopu zawsze będzie z aparatem pod ręką. Mimo że prawo europejskie analizuje od roku, w samorządzie zawitała jako wydziałowa pełnomocniczka ds. mediów i komunikacji.

Dwa studenckie filary

Stereotyp biednego studenta wcale nie musi okazać się prawdziwy. Możliwości wsparcia materialnego jest wiele – jakie z nich funkcjonują na UAM-ie? Zapomogi, stypendia… A może interesuje Cię stypendium rektora? Wprawdzie nie nauczymy, jak się uczyć, ale z pewnością razem z Tobą przejdziemy przez uniwersyteckie kształcenie.

Student informatyki oraz wielbiciel planszówek i RPGów. Gdy może, gotuje i służy pomocą. Może dlatego najwięcej energii poświęca, dbając o świadczenia materialne rówieśników, na stanowisku przewodniczącego Komisji Socjalno-Ekonomicznej Zarządu Samorządu Studentów UAM. Masz wątpliwości i nie wiesz, jak złożyć wniosek o stypendium? Nie czekaj, pytaj Janka!

Jan Białek
Fiip Kobierski

Dotychczas związany z Radą Samorządu Studentów Wydziału Biologii, obecnie postanowił odnowić swoją licealną miłość do historii rozpoczynając kolejny kierunek studiów. Podczas swojej trzyletniej przygody z Samorządem Studenckim piastował różne stanowiska, w tym przewodził Komisji Dydaktyki i Jakości Kształcenia. Czas wolny spędza na zgłębianiu szeroko pojętej popkultury, fantastyki oraz na grze w tenisa.

Ugaś pożar – zachowaj spokój!

Mówi się, że student bez poprawki jest jak żołnierz bez karabinu, ale nawet i najtwardszy wojownik stracić może zimną krew. Rozpoczynanie studiów w 2020 roku – także może temu sprzyjać. Uzbrójcie się więc z nami i bądźcie przygotowani na każdy akademicki kryzys (swych) lat dwudziestych!

Za dnia psycholożka, nocą zaś barmanka. Aktywnie działa również w Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, a po kilku latach studiów żaden kryzys jej niestraszny. Wyjazd. zna już od podszewki, biorąc w nim udział zarówno jako uczestniczka, jak i członkini kadry.

Zuzanna Czerniawska

Team Building

Znasz zasadę we are all in this together? Współpraca – nie tylko studencka – jest niezwykle ważna, a zgrany zespół to podstawa. Może nie będziesz przyjaźnić się ze wszystkimi, ale nie porzucaj myśli o pracy z różnymi osobami. „Poznajcie swoje mocne strony i rozdzielcie zadania stosownie między sobą.” Najpierw jednak dołącz do tego panelu, a dowiesz się, jak najefektywniej możesz współpracować z innymi.

Agnieszka Siejek

Zawsze idzie w pakiecie z burzą rudych loków i pełnią energii. Jej upust uwielbia dawać na parkiecie zarówno jako DJ, jak i tancerka. Na UAM spełnia się natomiast jako wiceprzewodnicząca ds. zewnętrznych oraz social media-świrek Rady Samorządu Studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Jak zostać social media ninja?

Instagram czy Facebook to dla Ciebie coś więcej niż posiadanie konta? Zastanawiasz się, jak je wykorzystać i rozwinąć swoją internetową działalność? To właśnie tu poznasz wszystkie tajniki i praktyki social media ninja.

Kiedyś przylatywała do nas z mailami jako sekretarz Parlamentu Samorządu Studentów UAM. Teraz spotkać ją można w przerwie między nauką norweskiego a grasowaniem wśród grafik i planowaniem treści na fanpage’u. Choć objęła funkcję przewodniczącej Komisji ds. Promocji Zarządu Samorządu Studentów UAM, nie pozbyła się szerokiego uśmiechu i sympatii do ludzi. I Ciebie zarazi pozytywną energią.

Ludwika Sowa
Ewa Wojciaczyk

Specjalistka wszelkich programów graficznych, która na swym tablecie wyczaruje każdy obrazek. Sama natomiast nie stroni od memów i rysunkowych kalamburów, a podczas każdej gry spodziewać się możesz nowej ciekawostki lub anegdotki ze świata sinologii.

Akademickie horyzonty

Teoretycznie wszystko to było już także w szkole. Działalność dodatkowa na uczelni różni się jednak od dotychczasowej, a rozwój to nie tylko nauka. Przyjdź, a dowiesz się, jak szerokie są Twoje predyspozycje do członkostwa w kole naukowym, sekcji sportowej czy mediach studenckich, ile możesz zdziałać w samorządzie oraz czym zajmuje się chór (poza próbami). Opowiemy o wszystkim! Pozostanie tylko kwestia, którą drogą pójdziesz 🙂

Wieczna studentka, rozpoczynająca swoją przygodę na UAM na lingwistyce stosowanej, podążająca ku meandrom psychologii, a z kognitywistyką kończywszy. Choć sama lubi nazywać się dinozaurem, dla wielu na zawsze pozostanie nie tylko skarbnicą wiedzy, ale przede wszystkim tulącą, wspierającą każdego matką.

Justyna Heryng
Julia Przybyłowska

Mówią, że Twój głos ma znaczenie – ten natomiast nie tylko usłyszysz, ale i zobaczysz w najnowszych wydaniach studenckiego Flesza. Już od początku studiów z wielkim uśmiechem i zaangażowaniem realizuje się nie tylko w dziennikarskim powołaniu, ale i w pracach Samorządu, co widać, słychać i…chciałoby się powiedzieć: czuć.

Projekt – od pomysłu do realizacji

Pod prysznicem, przed snem, w lesie bądź na wykładzie – nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie zaskoczy Cię wena oraz myśl twórcza. Niektóre z pomysłów wręcz proszą się o urzeczywistnienie. Otwórz się więc na możliwości! Kilka wskazówek, które poznasz podczas szkolenia, pomogą Ci przygotować się na niespodziewane i efektywnie wcielać kolejne projekty w życie.

Poza pasją do szachów upodobała sobie działalność samorządową. W lutym 2020 roku, już po raz drugi, została wybrana Przewodniczącą Samorządu Studentów UAM, jednocześnie kończąc III rok kognitywistyki i rozpoczynając lingwistykę komputerową. Zawsze wesprze zarówno dobrym słowem, jak i szeroką wiedzą oraz doświadczeniem. Uśmiech nigdy nie schodzi z jej ust! Nic, tylko brać przykład.

Joanna Maruszczak
Paulina Śmiechowska

Cięte riposty i mocne żarty to jedna z wielu jej silnych stron. Na co dzień dyplomatyczne potyczki słowne i negocjacyjne uskutecznia jako przewodnicząca samorządowej Komisji ds. Partnerów. Dodatkowe atuty, te logistyczne i organizacyjne, uskutecznia, koordynując wiele projektów, w tym Wielkie Grillowanie UAM. Z Mickiewiczowską uczelnią związana jest już dwa lata, a to za sprawą studiów psychologicznych, które po prostu kocha.

Poznaj swój wydział!

Niejedna wieloletnia znajomość zaczęła się na adapciaku. W formie panelu open space już teraz spotkaj swoich przyszłych znajomych z wydziału (a może i kierunku) oraz dowiedz się od starszych kolegów i koleżanek, jak dokładnie wyglądać może Twoje studenckie życie.