Szkolenia – edycja V.

PONIEDZIAŁEK

TYMOTEUSZ BORSIAK – Warsztat projektowy

Tymka już znacie – to również członek tegorocznej kadry. W trakcie szybkiego warsztatu projektowego dowiecie się, jak powstaje projekt studencki, od pomysłu do realizacji i ewaluacji. Może to być wydarzenie kulturalne, festiwal, wyjazd, wernisaż… Ilość pomysłów ogranicza tylko wasza wyobraźnia. 🤯 Będzie czas na szybką teorię, a potem przejdziemy do działania w praktyce. 🔥 

Kto wie, może w waszej głowie urodzi się kolejny przełomowy projekt, którym oczarujecie brać studencką ✌️

WTOREK

ANNA WAWDYSZ – Akademicki Poznań

Szkolenie poprowadzi Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. młodzieży i współpracy akademickiej, zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Poznania. 

Od wielu lat zajmuje się współpracą Miasta ze środowiskiem akademickim, m.in. w zakresie promocji Poznania jako ośrodka akademickiego, programów dla młodych talentów i projektów podnoszenia jakości kształcenia. Realizuje inicjatywy na rzecz młodzieży i odpowiada za współpracę Miasta z organizacjami młodzieżowymi, w tym Młodzieżową Radą Miasta Poznania.  Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiów podyplomowych „Public Relations”, „Akademia Trenera” i „Lider Zmian w Mieście” oraz Szkoły Liderów Miasta Poznania.  Pasjonatka dekoracji wnętrz, tańca towarzyskiego, tanga argentyńskiego oraz czekolady.

Na spotkaniu poznacie ofertę akademicką Poznania, w tym możliwości rozwoju zawodowego w trakcie studiów, zaangażowania się w życie miasta oraz uzyskania różnego rodzaju stypendiów i nagród dla młodych talentów. Porozmawiamy także o tym, jak młodzi ludzie mogą wpływać na Poznań i decydować o tym, w jakim kierunku się rozwija. 

JULIA PRZYBYŁOWSKA – PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU STUDENTÓW UAM

Studiowanie to nie tylko wykłady, egzaminy i obowiązki! Zarówno Uniwersytet, jak i grono studenckie oferują różne aktywności, dzięki którym studiować będziesz lepiej. Co to oznacza w praktyce? Doskonalenie swoich umiejętności, pogłębianie pasji i odkrywanie nieznanych wcześniej obszarów to tylko część z wyzwań, o których na szkoleniu Julii! 

ŚRODA

ARTUR BAGDASARIAN – Podstawy studiowania

Drugi z Team Liderów i naszych kadrowiczów przedstawi Wam „Jak, gdzie, kiedy, co, po co i dlaczego?” – takie zawirowanie częstokroć występuje na początku studiów. Kiedy USOS wydaje się enigmą, BOS to nic nieznacząca abrewiacja, a mail do profesora wymaga wysiłku intelektualnego na miarę generalicji powstania listopadowego, z pomocą przychodzi kurs Podstawy studiowania (0 ECTS). Rozjaśnimy tajniki USOSa poprzez rejs między zakładkami i innymi zakamarkami systemu, dowiemy się czym jest Biuro Obsługi Studentów (w nomenklaturze memowej zwane dziekanatem), napiszemy maila, który nie będzie zaczynał się od witam! i wiele innych. 

WALDEMAR WOJNA – Teambuilding

Członek Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2018 roku zaangażowany w samorządność studencką. Swoje doświadczenie w realizacji projektów nabył przede wszystkim koordynując lub angażując się w prace przy łącznie 30 wydarzeniach. W wolnym czasie ogrywa strategie czasu rzeczywistego oraz prowadzi sesje RPG.  

Podczas studiów będziemy mieć wiele sytuacji, w których kluczowa okaże się umiejętność pracy w grupie. Teambuilding to świadome budowanie zespołu w oparciu o integrację i maksymalne wykorzystanie predyspozycji każdej osoby w działaniu. Niezależnie jednak od tego co będziemy chcieli osiągnąć, nawet najlepszy zespół musi być gotowy na wyzwania jakie przyniesie czas. Praktyka czyni mistrzów! 

CZWARTEK

DARIA KAMROWSKA – Sposoby nauki na studiach

Absolwentka II edycji Wyjazd.u. Pierwsze kroki (studenckie i samorządowe) stawiała na Wydziale Fizyki. Współtworzyła kilkanaście projektów oraz działała na rzecz studentów w różnych ciałach uniwersyteckich. Obecnie: studentka kognitywistyki, korepetytorka i ekspertka ds. studenckich PKA. Uwielbia kreować rzeczy od zera, jak również przydługie historie, playlisty i spotkania. 

Czy w szkole też Wam powtarzali “Na studiach to będzie zupełnie inna nauka…”? Cytując klasyka: KOCHANI, BĘDZIE DOBRZE. W czwartek dowiecie się, jak tworzyć najlepsze notatki w Waszej okolicy, a także jak optymalizować swoją pracę i czas nauki oraz stres związany z półrocznymi maturami, zwanymi sesją. A co, jeśli noc przed egzaminem nieco się przedłuży? Bez spiny – i na drugie terminy coś zaradzimy. 

WERONIKA SZYMAŃSKA – Rozwój osobisty

Studentka IV roku Ochrony środowiska oraz Przewodnicząca Komisji Spraw Studenckich i Jakości Kształcenia Zarządu SS UAM. Po krótce: – osoba empatyczna, dla której budowanie relacji z ludźmi ma ogromne znaczenie. Robi to poprzez szeroko rozumianą działalność w zakresie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz gospodarki odpadami. Wciąż się uczy i ciągle poszerza swoją wiedzę o świecie, aby móc w przyszłości jak najlepiej doradzać, edukować i zarządzać. 

Rozwój osobisty vs wypalenie – jak odnaleźć złoty środek pomiędzy sukcesem a odpoczynkiem? 

W 2022 roku pewna firma naukowo-technologiczna przeprowadziła badanie, którego rezultatem było stwierdzenie, iż młodzi Polacy wyraźnie częściej niż ich rówieśnicy z pozostałych krajów Europy w rozmowach z przyjaciółmi poruszają tematy rozwoju osobistego (53 proc. do 50 proc.) czy też zdrowia fizycznego i emocjonalnego (50 proc. do 45 proc.). 

Zatem, aby potwierdzić powyższe założenie, na Wyjeździe. w przyjacielskim gronie porozmawiamy sobie o rozwoju osobistym oraz związanym z nim zdrowiu fizycznym i emocjonalnym. Wspólnie odpowiemy na pytanie: czy każdy może się rozwijać? przeanalizujemy szanse i wyzwania w samorozwoju, a także odkryjemy najciekawsze narzędzia ułatwiające rozwój.